Dodatkowa interpretacja spalonego- 29 września 2014, 14:02
Assistant Referee

Prosimy wszystkich sędziów o zapoznanie się z dodatkową interpretacją FIFA dot. atakowania przeciwnika w walce o piłkę. Poniżej zamieszczamy również polskie tłumaczenie: „Zawodnik na pozycji spalonej jest uznawany za atakującego przeciwnika w walce o piłkę jeżeli podejmuje on wyraźną akcję w zasięgu gry, która wpływa na zdolność (jakość) zagrania piłki przez przeciwnika. W definicji atakowania przeciwnika w walce o piłkę nie precyzuje się zasięgu gry. Zatem sędzia musi właściwie zinterpretować zasięg gry w kontekście jego wpływu na zdolność (jakość) zagrania piłki przez przeciwnika”.

Bardzo ważne- 26 września 2014, 14:02

Zarząd KS OZPN zwraca się z prośbą do sędziów, aby wszystkie mecze mistrzowskie najbliższej kolejki, rozgrywane w terminie 27-28.09.2014 r., poprzedzać minutą ciszy ku czci ŚP. Bogdana Jeża.

Odszedł do wieczności…- 26 września 2014, 14:02
Nekrolog

Z przykrością informujemy, że w dniu 25 września 2014 r. zmarł nasz Kolega, ŚP. Bogdan Jeż.

Kol. Jeż był sędzią honorowym, wieloletnim działaczem w strukturach Opolskiego Związku Piłki Nożnej, od ponad 50 lat sędzią piłkarskim, działaczem w Zarządzie Podokręgu Opole, wychowawcą wielu pokoleń sędziów, twórcą organizacji sędziowskiej w Ozimku i jej długoletnim Przewodniczącym. Był szczególnie aktywny w sferze szkolenia, do ostatnich chwil swego życia spełniał się w procesie szkolenia młodych adeptów sztuki sędziowskiej. Człowiek o nieposzlakowanej opinii, wrażliwy na ludzką krzywdę, służący zawsze pomocą tym, którzy jej potrzebowali, Kolega o wielkim sercu, który z wielką pasją i zaangażowaniem realizował nałożone na niego zadania, wzór godny do naśladowania.

Żonie, Rodzinie oraz Bliskim Zarząd Kolegium Sędziów Opolskiego Związku Piłki Nożnej składa najszczersze wyrazy współczucia.

Ceremonia pogrzebowa ŚP. Kol. Bogdana Jeża odbędzie się w dniu 1 października o godz. 13:00 w kościele Św. Jana Chrzciciela w Ozimku.

Trumna z ciałem wystawiona będzie w kaplicy cmentarnej na Cmentarzu Komunalnym w Ozimku od godz. 12:00.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI

Turniej o Puchar Przewodniczącego- 23 września 2014, 12:12
Futsal

Zarząd KS OZPN informuje, że dnia 6 grudnia 2014 r. na hali sportowej w Niemodlinie odbędzie się coroczny halowy turniej sędziów o Puchar Przewodniczącego Kolegium Sędziów OZPN. Informacje na temat formuły turnieju oraz zasad gry zostaną podane w późniejszym terminie.

Bardzo ważne- 16 września 2014, 14:02

Przypominamy, że wszyscy sędziowie są zobowiązani do przestrzegania regulaminów rozgrywek każdego szczebla, na które są delegowani. W szczególności zwracamy uwagę na respektowanie zapisów dot. czasu trwania zawodów!

Szkolenie dla obserwatorów- 15 września 2014, 19:07
FIFA seminar

Zarząd KS OZPN informuje, że w dniu 19.09.2014 r. o godz. 16:30 w siedzibie OZPN (ul. Damrota 6, III p.) odbędzie się spotkanie szkoleniowe dla obserwatorów KS OZPN. Spotkanie poświęcone będzie analizie materiałów opracowanych w ramach szkolenia korespondencyjnego. Obecność obowiązkowa!

tekst alternatywny